Пријем за учеснике „Фестивала занатског пива“

12.10.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организовао је пријем за учеснике првог „Вишеградског фестивала занатског пива“, који ће бити отворен сутра и окупити произвођаче занатског пива из БиХ.

„Изузетна нам је част да угостимо учеснике Фестивала и сомелијере који се баве тим послом по читавом свијету. Учесници ће имати прилику да добију драгоцјена искуства од врхунских стручњака“, истакао је Ђуревић.

Он је рекао да је општина подржала овај фестивал и изразио увјерење да ће постати традиционалан.

Један од организатора Срђан Обрадовић рекао је да је Фестивал конципиран на другачији начин од осталих сличних манифестација, те да омогућава учесницима да усаврше свој рад у пиварству.

Он је истакао да је општина помогла ово одржавање фестивала, те захвалио и осталим спонзорима.

Излагач пива из Бањалуке Никола Галић рекао је да је програм фестивала веома добар.

„Имаћемо прилику да обиђемо Вишеград и Андрићград и да доживимо ријеку на прави начин. `Горштак` ће представити пет врста пива и вјерујем да ћемо уживати“, истакао је Галић.

Инжењер пиварства Јак Футерер, који је члан жирија, рекао је да је Фестивал добро организован.

„Дегустираћемо пиво и уколико буде потребно рећи гдје треба нешто поправити“, истакао је Футерер.

Званично отварање Фестивала је у 18.00 часова, а улаз за посјетиоце је бесплатан.

Организатор фестивала је Удружење грађана „Еко зона“ из Вишеграда, а покровитељ општина, уз остале спонзоре са подручја ове локалне заједнице.