Пријем за пензионере општинске управе

21.09.2022.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић уприличио је поводом крсне славе општине Мале Госпојине пријем за пензионисане раднике општинске управе и том приликом им уручио пригодне поклоне.

„Традиционалан пријем пензионера који су свој радни вијек завршили у општинској администрацији. Мала пажња за све њих, од стране нас који смо у општини“, рекао је Ђуревић.

Он је напоменуо да се ове године као и претходне двије скромно обиљежава слава.

„Разлози су епидемија и смањење буџета од стране скупштине, нисмо у могућности све планирано припремити. Свим грађанима желим срећну крсну славу, а прије свега добро здравље“, истакао је Ђуревић.

Пензионисани радник Неђо Савић рекао је да начелник општине Ђуревић организује пријем пензионера општинске управе.

„То је добар потез начелника да се ти радници не забораве јер они су дали велики допринос развоју општинске административне службе у Вишеграду“, истакао је Савић.

Савић је у општинској управи провео 26 година, а радио је на пословима руководиоца финансија, привреде и опште управе.

Обиљежавање крсне славе и Дана општине почиње литургијом у Цркви Рођења Пресвете Богородице.

Након литургије услиједиће литија улицама од храма до зграде општинске управе у Андрићграду, гдје ће бити обављено ломљења славског колача.

Поводом крсне славе, свјетски виртуоз на хармоници Душан Секулић наступиће данас на Тргу Николе Тесле у Андрићграду у 19.00 часова.

Пригодан програм поводом крсне славе извешће и малишани из вртића „Невен“ на Тргу Николе Тесле у 18.30 часова.