Пријем Славици Марковић поводом одласка у пензију

23.05.2024.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организовао је пријем поводом одласка у пензију Славице Марковић, која је највећи дио радног вијека провела у општинској организацији Црвеног крста.

Марковићева је исказала захвалност општини Вишеград и начелнику Ђуревићу за одличну сарадњу и подршку у функционисању ове организације, без чије помоћи, како је рекла, не би могли реализовате бројне активности.

„Настојали смо да људи који долазе у Црвени крст буду задовољни, да им пружимо помоћ у складу с нашим могућностима“, навела је Марковићева, те поручила младим људима да се учлане у ову организацију и на тај начин дају свој допринос у хуманој мисији.

Она је истакла да је ово тежак и одговоран посао који се не може радити без емпатије.

Начелник Ђуревић рекао је да је Црвени крст озбиљна организација која његује принципе хуманости, те да ће локална заједница увијек настојати да пружи неопходну помоћ, додавши да овај пријем представља начин да се покаже захвалност за пожртвованост у послу.

Славица Марковић је у овој хуманитарној организацији провела 31 годину, трудећи се да одговорно и савјесно обавља свој посао.