Представљене могућности сарадње са Саудијским фондом за развој

09.02.2024.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић присуствовао је данас састанку у Бања Луци, на позив предсједника Владе Републике Српске Радована Вишковића.

Вишковић је рекао да су на данашњем састанку представљене могућности и начини сарадње на пројектима са Саудијским фондом за развој, који је већ учествовао у прошлој години у два пројекта у Српској за која су издвојена 32 милиона долара.

Вишковић је истакао да је Саудијски фонд спреман да даје и донаторска средства и кредитне линије.

„На финансијском тржишту било гдје у Европи и свијету нема тако прихватљивих услова за кредите. Важно је што Саудијски фонд нема лимит за издвајање кредита“, рекао је Вишковић новинарима у Бањалуци након састанка са градоначелницима, начелницима општина, директорима јавних предузећа, представницима институција и установа, те министрима Српске на којем су представљене могућности и начини сарадње на пројектима са Саудијским фондом за развој.

Састанку су присуствовали представници предузећа „Хе на Дрини“ и Рехабилитационог центра „Вилина влас“ из Вишеграда.