Предшколским програмом обухваћена 53 малишана

01.03.2023.

У вишеградском вртићу „Невен“ данас је почео бесплатан предшколски програм за 53 малишана која у септембру полазе у први разред основне школе.

Директор ове установе Данка Митровић навела је да је ријеч о дјеци која нису била обухваћена неким обликом предшколског васпитања и образовања и која нису похађала цјеловити развојни програм.

Према њеним ријечима, обданиште ради пуним капацитетом, попуњене су све четири групе дјеце која похађају редовну наставу, а због недостатка простора програм за предшколце биће реализован сваки дана од 15.30 до 18.30 часова.

Митровићева је најавила да од 1. априла почиње са радом пета мјешовита јасличка група.

Програм припреме за дјецу у години пред полазак у школу трајаће до 31. маја, трошкове сносе Министарство просвјете и културе Републике Српске и општина Вишеград, тако да је за родитеље бесплатан.