Потписани уговори о откупу малине са 70 произвођача

06.06.2017.

Фирма „Хипекс“ из Новог Горажда потписала је данас уговоре о откупу рода малине за ову годину са седамдесетак пољопривредних произвођача са подручја општине Вишеград.

„Уговором су тачно предвиђене локације за свакодневно преузимање рода у свим мјесним заједницама, те елементи у вези са цијеном и исплатом рода“, рекао је директор „Хипекса“ Синиша Гајић.

Он је додао да ће у току откупа сваких седам дана на текући рачун коопераната бити аконтативно уплаћиван износ од једне марке по килограму, а крајња исплата је до 31. децембра.

„Хладњача у Новом Горажду је са вишеградских плантажа прошле године откупила око 40 тона јагодичастог воћа, од укупно 100.000 тона са цијеле регије“, навео је Гајић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да Вишеград има све услове за бављење малинарством.

„Општина подстиче развој малинарства, за шта је у овогодишњем буџету планирано 100.000 марака“, додао је Ђуревић.