Потписани предузетнички пројекти са 12 корисника

30.11.2023.

У општини Вишеград данас је 12 корисника потписало уговоре за реализацију предузетничких пројеката са представницима швајцарског „Каритаса“ и општине Вишеград.

Координатор пројекта Јелена Савовић Тодоровић рекла је да су обухваћене све категорије становништва, са акцентом на социјални статус.

„Уговоре је потписало 12 корисника, од којих је 11 из категорије домаћинстава, а један из категорије бизниса“, истакла је Тодоровићева.

Она је нагласила да су заједничким пројектом подржани пољопривредни произвођачи, кроз набавку пластеника, пољопривредне механизације, као и предузетничке дјелатности за унапређење енергетске ефикасности и нови бизниси за младе.

Замјеник директора „Каритаса“ Швајцарске у БиХ Златан Савић нагласио је изузетну сарадњу са локалном управом, као и квалитетан избор корисника.

„Када видите да су у овај пројекат укључене све категорије становника а посебно млади, то нам представља посебно задовољство“, истакао је Савић.

Општина Вишеград у пројекту учествује са 40 одсто средстава, Каритас 35 одсто а корисници 25 одсто.