Потписан Споразум о сарадњи Вишеграда и Лазаревца у области културе и спорта

08.06.2024.

Председник Градске општине Лазаревац са сарадницима данас је био домаћин делегацији општине Вишеград. Том приликом потписан је Споразум о сарадњи две општине у области културе и спорта. Потписивању су присуствовали и представници КУД-а “Димитрије Диша Ђурђевић” и КК Колубара из Лазаревца и културно – уметничког друштва и тренер кошаркашког клуба из Вишеграда.
Тим поводом Стевић се обратио медијима:

“Мени је задовојство што сам у име Градске општине Лазаревац и у име својих сарадника данас угостио представнике делегације општине Вишеград, са којима дуги низ година и деценија братски повезани.”

Како је навео председник, последњих 15 година та веза и односи су били сведени на размену посета везаних за дане општине Вишеград и општине Лазаревац, а од данас ће посете бити везане за културу и спорт.

Посета делегације Вишеград везана је и за данашњи Свесрпски сабор у Београду, који окупља велики број људи из Србије и Републике Српске. На манифестацији учествују председник Србије Александар Вучић, председник Републике Српске Милорад Додик, председници обе владе, званичници највиших институција Србије и РС, представници Срба из региона, као и црквени великодостојници Српске православне цркве.

“Данас смо се окупили да заједнички унапредимо и подигнемо на један виши ниво сарадњу и да се уједно повежемо са нашим братским народом који је преко Дрине, као и људи који живе у Републици Српској, у општинама Вишеград са грађанима општине Лазаревац, јер ипак сви смо ми један народ и тога морамо да држимо, да се држимо чврсто.”

Стевић је рекао и да су тешка времена пред нама и иза нас и да ће бити још тежих времена за Републику Српску, али и по питању Косове и Метохије и да српски народ треба да се држи заједно што је и порука Свеспског сабора “Један народ, један сабор”.
Након што се захвалио на гостопримству, медијима се обратио и саветник начелника вишеградске општине Марко Никитовић речима:

“Ми смо већ дуги низ година побратимске општине и част ми је данас што је нам је указана прилика да потпишемо овај споразум о сарадњи из области спорта и културе. Надам се да се неће завршити само на томе, већ да ћемо потписати и неке будуће споразуме из других различних области, туризма, привреде идругих области. Данас смо овде да пошаљемо поруку јасну и гласну, да смо ми братски народ, без обзира на којој страни Дрине живимо и што кажу Дрина није граница, већ кичма српског народа.”

Оба потписника су изразила наду да ће након овог потписивања у наредним годинама почети и размена ђака како би наша деца знала шта је то и од чега је саткан српски народ вековима.

Након састанка, обе делегације су се упутиле у обилазак знаменитости у Лазаревцу, Храма Светог великомученика Димитрија, а потом и у Београд како би заједно приуствовали Свесрпском сабору.