Потписан Споразум о братимљењу Вишеграда и Дојрана

26.03.2022.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић и градоначелник македонског града Дојран Анго Ангов потписали су у Београду Споразум и Повељу о братимљењу двије локалне заједнице.

Ђуревић је рекао да Споразум представља полазиште за заједничко дјеловање у регионалним и европским оквирима, као и заједничко планирање пројеката.

„Ово је почетак узајамног пружања стручне помоћи, што доприноси унапређењу функционисања локалних самоуправа“, истакао је Ђуревић.

Он је напоменуо да је братимљење основ за сарадњу у области туризма, културе и инвестиција, стављајући акценат на развој обје општине.

Ангов је изразио задовољство братимљењем општина, које ће сарађивати у различитим областима, а посебно у туризму.

Синоћњем потписивању Споразума присуствовао је и директор Агенције за подршку и промоцију туризма града Дојран Љупчо Јаневски.