Постављене кућице за слободне библиотеке

28.03.2024.

У Вишеграду су данас постављене четири кућице за слободне библиотеке, како би књиге могли да користе и туристи као и грађани који нису чланови.

Библиотеке су постављене у организацији Културног центра „Иво Андрић“ из Вишеграда.

Вршилац дужности директора Центра Јелена Ђурић рекла је да ће библиотеке радити на принципу „прочитај, врати и донирај“.

„Идеја је осмишљена са циљем да се дјеца анимирају на читање“, нагласила је Ђурићева.

Већи дио књига донирали су Културни центар „Иво Андрић“, Народна библиотека „Иво Андрић“ и општина Вишеград.

Акцији постављања кућица и донирања књига прикључио се начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, који је кућице обогатио дјелима Иве Андрића.

Он је рекао да овим треба подстаћи и омладину да би се приближили књигама и пронашли нешто за себе да прочитају.

Кућице за слободне библиотеке постављене су испред Културног центра „Иво Андрић“, на шеталишту у Јонџи, код споменика Иви Андрићу у близини моста и у Вишеградској бањи.