Посјета делегације македонског града Дојран

20.08.2021.

Делегација македонског града Дојран борвила је у посјети Вишеграду гдје су разговарали о јачању сарадње, посебно у области туризма, а договорено је и покретање иницијативе о братимљењу двије општине.

Градоначелник Доријана Ангом Анговом рекао је да је први пут у Вишеграду и да ће овај град промовисати у својој држави.

„Имамо заједничке пројекте и мислимо да у наредном периоду можемо остварити много тога у туризму. Размјена искустава и пројекти из европских фондова су оно што можемо више да искористимо“, напоменуо је Ангов, те изразио задовољство доласком у Вишеград.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да су договорили да у наредном периоду посјете ову македонску општину како би унаприједили сарадњу.

„Разговарали смо о великом броју пројеката, а највише о туризму и спорту“, рекао је новинарима Ђуревић и изразио задовољство доласком представника општине из Сјеверне Македоније.