Посађено сезонско цвијеће у ужем дијелу града

16.05.2018.

Више од 5.000 садница сезонског цвијећа засађено је у Вишеграду у оквиру општинске акције прољетног уређења града.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да су цвијећем украшена главна улица Краља Петра Првог, зелене површине испред зграде Полицијске станице и Суда, Дома културе у Јонџи, као и у саксије на Рзавском мосту.„Цвијеће је посађено на свим зеленим површинама у близини магистралног пута, како би овај град био уредан и лијеп, посебно у вријеме када у Вишеград долази велики број туриста“, додао је Ђуревић.Он је навео да је цвијеће посађено и у саксије на Градској кући у Андрићграду.

Цвијеће су садили радници из расадника цвијећа, као и радници Комуналног предузећа „Комуналац“ који су ангажовани за одржавање зелених површина и уређења обала ријека.