Посађено сезонско цвијеће у ужем дијелу града

28.04.2017.

Више од 2.000 садница сезонског цвијећа засађено је данас у оквиру општинске акције прољетног уређења града.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је цвијећем украшена главна улица Краља Петра Првог, зелене површине испред зграде општине и Суда, Дома културе, у Јонџи, као и у саксијама које су постављене на Рзавском мосту.

Он је додао да је цвијеће посађено и у саксијама које су постављене на Градској кући у Андрићграду.

„Ово је потребно како би наш град изгледао љепше, а грађане позивам да сачувају цвијеће које је посађено, а које краси наш град“, истакао је Ђуревић.

Он је подсјетио да је април мјесец чистоће, те да су очишћена насеља Гарча, Црнча, Бикавац, а да ће сутра бити чишћење насеља Пионирска.

У садњи цвијећа учествовали су радници из расадника цвијећа, као и радници Комуналног предузећа „Комуналац“, који су ангажовани за одржавање зелених површина и уређења обала ријека.