Поново активирано пожариште у рејону Стоца

10.08.2021.

Поново је активирано пожариште у рејону Стоца на подручју општине Вишеград, којим је захваћено око 15 хектара површине под шумом, а у гашењу је ангажован Хеликоптерски сервис Републике Српске, речено је из Шумског газдинства „Панос“.

Технички директор „Паноса“ Рајко Никитовић рекао је новинарима да је гашењу пожара ангажовано и 40 запослених у шумским газдинствима из Вишеграда, Чајнича и Пала.

„Ријеч је великом пожару, а угрожена је и Панчићева оморика. Екипе даноноћно раде на веома неприступачном терену“, нагласио је Никитовић, изразивши наду да ће борба са ватром бити успјешна, мада ће штета бити велика.

Активирано је и пожариште у селу Ораховци, а на гашењу су ангажовани припадници Ватрогасне јединице Вишеград.

„Пожар надомак Сјемећа јуче је стављен под контролу, али су ватрогасне екипе и даље ангажоване јер је ријеч о специфичном терену и могућност реактивирања ватре је реална, што би угрозило Сјемећ и огромну површину црногоричне шуме“, рекао је старјешина Ватрогасне јединице Вишеград Жељко Милошевић.