Подршка Удружењу обољелих од мултипла склерозе

13.03.2023.

Начелник Вишеграда Младен Ђуревић исказао је данас спремност ове општине да помогне рад Удружења обољелих од мултипла склерозе Сарајевско – романијске регије.

Ђуревић је на данашњем састанку упознао предсједника овог удружења Наташу Томић о разлозима због којих ова локална заједница до сада није била у могућности да помаже Удружењу.

„Општина ће помоћи Удружењу како би олакшала обољелима, а посебно својим суграђанима“, рекао је Ђуревић Срни.

Томићева је навела да је у Вишеграду регистровано 17 обољелих од мултипла склерозе, а Удружење броји 260 чланова којима је сваки вид помоћи добродошао.

„Осим општина Сарајевско-романијске регије, Удружење помаже и обољелима из општина Вишеград, Рогатица, Фоча, Рудо, Ново Горажде, Чајниче и Калиновик. Сва помоћ најприје иде у Удружење, а потом се дијели обољелима у свим општинама“, рекла је Томићева.

Мултипла склероза је болест централног нервног система. За помоћ обољелима значајно је да се укључи цијела друштвена заједница.