Подршка студентској радној акцији уређења Јахорине

08.10.2019.

Општина Вишеград финансијски ће подржати радну акцију студената Универзитета у Источном Сарајеву који ће од 10. до 13. октобра чистити и уређивати Јахорину, договорено је данас на састанку начелника општине Младена Ђуревића и представника Уније студената Републике Српске.
Ђуревић је рекао да општина подржава идеју студената који на овај начин дају допринос заједници и друштву.

Потпредсједник Уније студената Републике Српске Стефан Слијепчевић рекао је да је циљ акције чишћење и уређење Јахорине, постављање клупа и канти, као и дружење студената.

Слијепчевић је захвалио општини Вишеград која је ову акцију помогла финансијски, како би били обезбијеђени смјештај и потребни реквизити.

Предсједник Студенстког парламента Универзитета у Источном Сарајеву Урош Бјелица рекао је да је на састанку било ријечи и о позицијама студената из Вишеграда у Студенстком парламенту.

„Студенти из Вишеграда преузеће одређене функције како би допринијели још бољем раду Парламента, с циљем заштите интереса студената. Подршка локалне заједнице нам много значи и захваљујемо на помоћи“, истакао је Бјелица.