Подршка општине Савјету младих Вишеград

21.12.2023.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић разговарао је данас са представницима Савјета младих ове локалне заједнице о реализованим и планираним пројектима и најавио подршку у даљем раду.

Ђуревић је изразио спремност да у неким од планираних пројеката и сам учествује.

„Они су нас позвали да будемо панелисти на њиховим скуповима и ми ћемо то свакако подржати јер млади представљају најзначајнију карику нашег друштва“, рекао  је Ђуревић.

Предсједник Савјета младих Вишеград Славица Симић изразила је захвалност начелнику Ђуревићу и општини на прилици да разговарају и представе пројекте и идеје које планирају да остваре у наредном периоду.

„Имамо четири планирана пројекта за наредну годину; утицај манталног здравља на младе, саме друштвене мреже, едукација младих лидера у нашој локалној заједници, те панел  дискусија на којој би гост био начелник наше општине и представници невладиних омладинских организација каш што су Омладински савјет Републике Српске, Перпетум мобиле и Транспарента младих из Источног Сарајева“, рекла је Симићева.

Општина Вишеград је у протеклом периоду додијелила канцеларију за потребе Савјета младих.