Подијељено 30 пакета расадног материјала

22.05.2020.

Пољопривредни произвођачи у Вишеграду добили су данас 30 додатних пакета расадног материјала за прољећну сјетву, појединачне вриједности 252 КМ, које је обезбиједила општина за социјално угрожене породице, примаоце социјалне помоћи, вишечлане и породице са малим примањима.
Начелник општинског Одјељења за локални развој, привреду и друштвене дјелатности Ана Богдановић рекла је Срни да је ово други дио пакета помоћи за прољећну сјетву, подсјећајући да је у априлу пољопривредницима подијељено 110 пакета сјеменског материјала – 80 од ресорног министарства и 30 од општине.

„Надам се да ће овај вид подршке општине Вишеград помоћи пољопривредницима, с обзиром на тренутну ситуацију“, истакла је Богдановићева.

Пољопривредник Боса Шушњар рекла је да ће јој овај вид помоћи веома значити, те захвалила општини Вишеград за донацију.