Подијељено 110 пакета социјално угроженим грађанима

05.01.2021.

Центар за социјални рад у Вишеграду, у сарадњи са Општинском управом, Црквеном општином и предузећем „Хидроелектране на Дрини“, обезбиједио је поводом божићних празника 110 пакета за социјално угрожене суграђане.

Директор Центра за социјални рад Дејан Савић рекао је новинарима да је подјела пакета угроженим породицама постала традиционална.

„Ово је традиција и настојимо да нашим суграђанима лошијег материјалног и социјалног статуса учинимо празнике љепшим. Ријеч је о прехрамбено-хигијенским пакетима чија је појединачна вриједност 50 КМ“, навео је Савић.

Протојереј-ставрофор Александар Топаловић рекао је да Црквена општина Вишеград учествује у овој акцији у намјери да радост Божића дође у све домове.

„Желим свима да овај, као и све будуће празнике, проводимо у слози и здрављу“, нагласио је Топаловић.

Корисник помоћи Нада Ђуровић каже да јој ова помоћ значи много.

„Захвална сам јер ћемо и ми моћи обиљежити најрадоснији хришћански празник“, рекла је Ђуровићева.