Подијељени старт пакети за нове пчеларе

21.06.2023.

Општина Вишеград обезбиједила је старт пакете за десет нових пчелара, који су им данас подијељени.
Предсједник Удружења пчелара Вишеград Александар Масал рекао је да сваки пакет садржи два „ЛР“ тијела са пет рамова са леглом, хранилицу, подњачу и све што треба да садржи кошница укључујући димилицу, рукавице и пчеларски нож.

Он је захвалио руководству општине Вишеград за подршку овом сектору пољопривредне производње и изразио наду да ће у годинама које долазе бити још боље.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је каже да је ријеч о врло вриједним људима којима ће локална управа и убудуће помагати.

„Општина Вишеград ће кроз различите пројекте помоћи овом Удружењу. Кроз подстицај пољопривреде ћемо им такође обезбиједити одређена средства, а ускоро ће им бити додијељена и средства за пројектно финансирање“, рекао је Ђуревић, коме је данас додијељена чланска карта Удружења.

Пензионер Неђо Шаренац каже да је ово за њега прилика да допуни кућни буџет.

„Некада сам имао пчеле, а сада сам пензионер и наставићу тамо гдје сам стао“, рекао је Шаренац.

Радојка Шиниковић каже да су од Удружења добили неопходну едукацију и помоћ, а да ће ови пакети побољшати кућни буџет.

Удружење пчелара Вишеград тренутно има 50 чланова са 2.000 друштава.