Подијељени пакети помоћи за социјално угрожене

15.10.2020.

Представници општине Вишеград подијелили су данас у оквиру пројекта „Про-будућност“ 69 прехрамбено-хигијенских пакета за домаћинства социјално осјетљивих категорија са подручја ове локалне заједнице.

Из општине Вишеград, која је обезбиједила дистрибуцију пакета, рекли су да је циљ овог пројекта стицање повјерења и помирења између различитих локалних заједница и народа.

У оквиру данашње акције додијељена су и 22 пакета за чланове регионалног Удружења логораша „Вишеград“.

Предсједник овог удружења Јанко Самоуковић рекао је да су прехрамбено-хигијенске пакете добили социјално најугроженији чланови, за које су процијенили да им је помоћ најнеопходнија.

„Трудили смо се да направимо селекцију да ову помоћ добију људи којима је она више него неопходна, како би им се, на неки начин, макар мало олакшао живот“, истакао је Самоуковић.

Корисник Мирослав Ђурђић рекао је да ће му ова помоћ много значити, захваливши за донацију.