Почиње изградња противпожарног пута око Андрићграда

20.09.2024.

Директор предузећа „ХЕ на Дрини“ Недељко Перишић потписао је данас уговор са представницима фирме „Србињепутеви“ из Фоче о извођењу радова на реконструкцији противпожарног пута око Андрићграда у дужини од око 520 метара, чија је вриједност око 900.000 КМ.

„Послије дуготрајног процеса пројектовања самог пута гдје је било важно да се испоштује и архитектура Андрићграда, ово предузеће је на основу свог доброг пословања израдило један добар пројекат на основу којег смо успјели да планирамо средства у овој години за шта смо добили све потребне сагласности“, рекао је Перишић.

Према његовим ријечима, планирано је да се поред основне намјене пута, а то је противпожарна заштита, поставе клупе, уради адекватна расвјета како би Вишеграђани добили ново шеталиште које је недостајало од када је на мјесту некадашњег Спортског центра „Ушће“ изграђен Андрићград.

Он је истакао да ће ово предузеће наставити са реализацојом пројеката који унапређују живот у овој локалној заједници и да ће дати предност прјектима који имају практичну вриједност и који ће служити не само запосленима у овом предузећу него и свим грађанима Вишеграда.

Поред ватрогасног пута Перишић је додао да је предузеће „ХЕ на Дрини“ узело у обавезу и да пројектује и санацију пјешачког моста који сапаја Андрићград са насељем Мезалин.

„У преговорима смо са `Хидроелектраном Бајина Башта` и надам се да ћемо то ријешити у току сљедеће године када нам свакако слиједе велики инфраструктурни пројекти везани за организацију Међуопштинских омладинских спортских игара /МОСИ/“, нагласио је Перишић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да су „ХЕ на Дрини“ примјер друштвено одговорног предузећа према општини у којој се и налази.

„Реализацијом овог пројекта приводе се крају радови на изградњи Андрићгарда, ускоро ће бити завршен и хотел, зграда позоришта као и дио Османског трга у овом комплексу који је планиран да буде претворен у спа центар са свим пратећим садржајима. У посљедњих осам година имамо велики број пројеката који је реализаван у сарадњи општине и `ХЕ на Дрини`, а тако ћемо наставити и даље јер су нам у плану пројекти који ће побољшати квалитет живота наших грађана“, истакао је Ђуревић.

Рок за извођење радова на овом путу око Андрићграда је 120 дана.