Почело потписивање петиције о неприхватању наметнуте одлуке Инцка

26.07.2021.

У Вишеграду је данас организовано потписивање петиције којом грађани одбацују одлуку одлазећег високог представника у БиХ Валентина Инцка и потврђују свој став да на простору Сребренице није почињен геноцид.

Потписивање петиције данас се одржава испред зграде општине Вишеград до 20.00 часова, а од сутра испред „ЦМ маркета“ од 9.00 до 20.00 часова.

Штандови ће наредних дана бити постављени на више локација о чему ће јавност бити благовремено обавијештена.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, који је први потписао петицију, рекао је да се на овај начин не прихвата наметање закона о забрани „негирања геноцида“, који уноси немир међу становништвом.

„Позивам све представнике организација и грађане да се укључе и потпишу ову петицију“, истакао је Ђуревић.

Петицију је потписао и народни посланик Перо Петровић, који је позвао све грађане да потпишу петицију.

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик покренуо је званично и први потписао петицију којом се изражава став о неприхватању наметања закона одлазећег високог представника у БиХ Валентина Инцка, којом се изражава и недвосмислен став да се, без обзира на уважавање свих жртава, у Сребреници није догодио геноцид.