Почело осликавање олтара у Храму Светог цара Лазара

28.05.2019.

У Храму Светог цара Лазара и косовских мученика у Андрићграду ових дана почиње осликавање олтара на 100 метара квадратних, рекао је свештеник Драган Вукотић.

„Осликавање олтара радиће Перо Вујовић и Младен Живановић из Београда, који су радили и иконописање иконостаса у Храму. Осликавање ће започети са олтарским дијелом цркве, а до Видовдана ће бити завршено првих 100 метара квадратних“, навео је Вукотић.

Вукотић је рекао да је површина Храма 2.000 метара квадратних и да ће бити потребно око двије године да осликавање буде зaвршено.

„До Видовдана ћемо урадити темеље за звоник, који ће бити висок 25 метара и доминирати Андрићградом. Средства за изградњу темеља обезбиједиће општина Вишеград“, каже Вукотић.

На Видовдан 2013. године тадашњи владика захумско-херцеговачки Григорије са свештенством је служио прву литургију у Храму и освештао темеље.