Почело обиљежавање крсне славе и Дана општине

21.09.2020.

Служењем литургије у Цркви Рођења Пресвете Богородице на Мегдану почело је обиљежавање Дана општине и крсне славе Цркве Мале Госпојине.

Свечаности обиљежавања крсне славе присуствују представници власти општине Вишеград, Борачке организације Вишеград, те представници јавних установа и предузећа.

Након литургије обавиће се чин ломљења црквеног славкског колача.

Литија ће се кретати Улицом краља Петра Првог до Андрићграда, након чега ће се у општини Вишеград обавити ломљење славског колача.

Општина Вишеград ће ове године скромније обиљежити Дан општине и крсну славу Цркве Малу Госпојину, 21. септембра, а средства намијењена за славске свечаности биће усмјерена на подршку наталитету.

Поводом крсне славе општине Вишеград – Мале Госпојине, у Спомен-комплексу Стари Брод положени су вијенци за више од 6.000 Срба које су убиле усташе у Другом свјетском рату.

Вијенце су положили и сјенама страдалих се поклонили начелник општине Вишеград Младен Ђуревић и народни посланик Перо Петровић.