Почели радови на водоводној мрежи у Међеђи

02.06.2023.

У насељу Међеђа код Вишеграда почела је санација водоводне мреже, а у оквиру овог пројекта, чија је вриједност 40.000 КМ, нови прикључак за воду добиће подручна школа.

Директор предузећа за водовод и канализацију „15. април“ Радивоје Видаковић рекао је Срни да радови подразумијевају замјену дотрајалих азбестно-цементних цијеви у дужини од 500 метара и израду 18 водоводних прикључака.

Он је истакао да ће ово предузеће у текућој години реализовати овакве и сличне пројекте на подручју општине Вишеград.

Пројекат се реализује у сарадњи са општином Вишеград која је аплицирала средства код Министарства за људска права и избјеглице у Савјету министара.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да ће ова санација побошљати и услове рада у подручној школи која ће добити прикључак за воду.

Рок за завршетак радова је 20 дана од њиховог почетка.