Почела реконструкција пута од новог моста до Саса

01.10.2024.

У Вишеграду је почела реконструкција 2,5 километара пута од новог моста до насеља Сасе, чија је вриједност радова у почетној фази око 600.000 КМ.

„Реконструкција ће омогићити бржу и безбједнију везу до Вишеградске Бање, али и бољу повезаност према насељеним мјестима вишеградске Жупе. Ову дионицу пута користе бројни туристи, као и мјештани“, навели су у Општинској управи.

Из Општинске управе Вишеград потврђено је да се ова дионица пута ради према раније постигнутом договору начелника општине Младена Ђуревића и представника „Путева Републике Српске“.

Мирко Пандуревић, директор „Романијапутева“, предузећа које је извођач радова, рекао је да је рок за извођење радова нешто више од мјесец дана.

„Тамо гдје буде могуће биће постављене и пјешачке стазе ради што безбједнијег одвијања саобраћаја“, навео је Пандуревић.