Почела прољећна акција чишћења и уређења града

02.04.2018.

У Вишеграду је почела прољећна акција чишћења и уређења града која ће трајати мјесец дана.

Акција под називом „Април – мјесец чистоће“ реализује се у сарадњи са Комуналним предузећем „Комуналац“, Ватрогасном јединицом и Шумским газдинством „Панос“, као и учешћем грађана.

Начелник општинског Одјељења за инспекцијске послове Милица Станчић рекла је да акција обухвата чишћење и уређење градских улица, зелених површина, шеталишта, као и путних праваца Вишеград-Вардиште, Незуци-Устипрача, Хан брдо-Горња Лијеска и од новог моста до Саса.

Она је додала да је чишћење и уређење ових путних праваца почело, а да је акција чишћења насеља Црнча и Околишта планирана за 7. април, насеља Гарча и Главица за 14. април, насеља Бикавац, Горње и Доње Шегање и Душче 21. априла, а ужег центра града 28. априла.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је циљ акције да се прикупи и одвезе што више отпада који угрожава животну средину.