Почела изградња водовода за Храм у вишеградској бањи

26.11.2018.

Код вишеградске бање данас је почела изградња водовода, дужине 1.200 метара, за Храм Светог Јована Крститеља, а општинска управа обезбједила је 6.000 КМ.

Протојереј-ставрофор Драган Вукотић рекао је да ће водовод имати капацитет од око 10.000 литара дотока за 24 часа, те захвалио општини и свим донаторима, јер су препознали значај овог пројекта.

„Захваљујући пројектима за које је општина расписала конкурс, кандидовали смо се и добили одређена средства. Ово је лијепо излетиште, гдје наши суграђани често долазе и које ће служити њима и другим излетницима“, рекао је Вукотић.

Он додаје да је у току и постављање столарије и изградња дренаже за дом поред храма, те да ће у оквиру њега бити собе и сала која ће моћи да прими око 140 људи.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да општина помаже све вјерске објекте, те да су планирана средства и за изградњу овог водовода, који је потребан овом комплексу.

Он је додао да ће општина наставити да помаже и друге пројекте Српске православне цркве.