Отворено дјечије игралиште „Пријатељство дјеце Космета и Српске“

21.06.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић и наставници са Космета који бораве у овом граду отворили су дјечије игралиште у центру општине под називом „Пријатељство дјеце Косова и Метохије и Републике Српске“ у присуству великог броја малишана.

„Ово је један од пројеката који је мени најдражи јер је посвећен дјеци. У плану нам је да направимо велико дјечије игралиште за које је Влада Србије донирала средства, а осим тога планирана су и три мања игралишта“, нагласио је Ђуревић.

Он је додао да ће дјечија игралишта бити реализована у насељима Гарча, Пионирска и Подгребеном.

„Драго ми је да је присутно пуно дјеце, а још драже да су ту дјеца са Косова и Метохије по којима смо и дали име“, рекао је Ђуревић.

Васпитач обданишта „Невен“ Катарина Печеничић рекла је да је ово изузетан пројекат који је урадила општина и који ће много значити дјеци.

„Овдје ће дјеца из обданишта моћи да проведу квалитетно вријеме. Ово је била потреба граду и надам се да ће бити још оваквих пројеката“, навела је Печеничић.

Родитељ Слободан Андрић рекао је да је овај пројекат од великог значаја и да раније није било оваквих игралишта.

„Мени ово као родитељу значи много, јер ће дјеца моћи безбједно да се играју“, навео је Андрић.

Вриједност радова за дјечије игралиште је 30.000 КМ, а средства је обезбиједила општина Вишеград.