Отворен Први сајам рукотворина „Да се не заборави“

28.09.2019.

На Визанијском тргу у Андрићграду данас је отворен Први сајам рукотворина под називом „Да се не заборави“ на коме се окупило око 30 излагача.

Своје производе изложили су представници Вишеградске куће, а међу њима су ручни радови, домаћа храна, пића и програм природне козметике.

Из Удружења „Мој пријатељ“ кажу да су изложили шалове, капе, накит, кутије и све оно што су чланови удружења и њихов родитељи правили.

Сајам је отворио начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, који је истакао да је ријеч о посебној манифестацији, јер сви који се баве кућном радиности имају прилику да покажу своје радове.

Он је истакао да је општина подржала овај Сајам, који ће постати традиционална манифестација.

Организатор Сајма је Секција кућне радиности Српског соколског друштва „Соко“ из Добруна, чији предсједник Бранка Чарапић каже да им је циљ да окупе што већи број жена да би својим радом сачувале од заборава начине како се тка, плете, шије, везе и тако допринијеле очувању материјалне баштине.

Секција је формирана 2006. године, а за подршку захваљују општини Вишеград и братсву манастира Добрунска Ријека.