Отворен Меморијални турнир „Раде Станимировић“

23.09.2017.

У спортској дворани Вишеград синоћ је отворен Меморијални кошаркашки турнир „Раде Станимировић“, који се организује у знак сјећања на кошаркаша вишеградске „Варде“.

Турнир је отворио замјеник начелника општине Вишеград Младенко Тасић, који је свим учесницима пожелио угодан и лијеп боравак.

„Општина улаже у развој спорта, а тако ће бити и у будућности. Желимо да омогућимо младима да се баве спортом и да на тај начин буду склоњени са улица“, истакао је Тасић.

Предсједник Кошаркашког клуба „Варда ХЕ“ Ненад Баранац рекао је да клуб има велики број, младих и успјешних људи.

„Клуб се оријентисао да ради са што више младих, да би се на најбољи начин презентовала кошарка и општина Вишеград“, каже Баранац.

Он је додао да ће турнир бити настављен и наредних година.

Покровитељи турнира су Општина Вишеград и предузеће „Хидроелектране на Дрини“ Вишеград.