Отворен конкурс за пјесму о Андрићграду

07.02.2018.

Поетски клуб „Знакови“ из Вишеграда објавио је конкурс за пјесму посвећену Андрићграду на који учесници до 31. марта могу послати по двије пјесме.
Конкурсом је предвиђено да пјесме нису награђиване, као и да једна пјесма може имати највише 32 стиха.

Пјесме са шифром умјесто имена аутора треба послати на имејл адресу drinskikonkurs@gmail.com, а на имејл адресу soleproetko@gmail.com разрјешење шифре са адресом и кратком биографијом. Потребно је послати и број телефона и мејл адресу.

„Награде су предвиђене за седам најбољих пјесама, према оцјени жирија, који именују организатори и покровитељи манифестације“, кажу из Поетског клуба.

Аутор најбоље пјесме добиће и „Знак крај пута“, а свим награђеним биће уручене и спомен-повеље.

Жири ће додатно одабрати 10 пјесама, чијим ауторима ће додијелити похвале.

Награђене пјесме биће објављене у Зборнику „Пјесме Андрићграду“, уз још 70 пјесама које изабере стручни жири.

Резултати конкурса биће објављени до 20. маја, а уручење награда планирано је на књижевној манифестацији у оквиру јунских свечаности у Андрићграду.