Основци и средњошколци спремно дочекали друго полугодиште

23.01.2023.

Основци и средњошколци са подручја општине Вишеград данас су спремни започели друго полугодиште.

Настава је почела за 648 ученика Основне школе „Вук Караџић“ на подручју Вишеграда и Новог Горажда.

У школу су кренули ђаци у подручним одјељењима у Међеђи, Добруну и Подкозари и у подручној школи у Новом Горажду.

Директор Основне школе Момир Радојчић потврдио је за Срну да су учионице топле и да су кадровски оспособљени.

Директор Средње школе „Иво Андрић“ Драгана Зечевић рекла је Срни да је настава почела према плану и програму и да је све спремно за рад.

„Јуче смо почели да загријавамо учионице како би дјеци било топло. Све је спремно. Обишла сам све учионице и пожељела дјеци и просвјетним радницима срећан рад“, истакла је Зечевићева.

У Средњој школи „Иво Андрић“ има укупно 269 ученика.