Одржано предавање о малим хидроелектранама

03.03.2020.

У Вишеграду је одржано предавање о изградњи малих хидроелектрана и о алтернативним начинима производње електричне енергије, на коме су говорили еминентни стручњаци из ове области.

Предсједник „Еко центра“ из Вишеграда Дејан Фуртула који је и организатор предавања, рекао је да је циљ предавања буђење свијести о еколошким проблемима и изградњи мини-хидроцентрала.

На скупу су говорили професор Шумарског факултета Универзитета у Београду Ратко Ристић, који је рекао да је дошао у Вишеград како би упознао јавност о томе шта су мале хидроелектране, какав утицај имају на животну средину, колико је то јавни интерес.

Он је додао да истраживања показују да мале хидроелектране дају мало енергије.

На предавању су говорили испред Покрета „Одбранимо реке Старе планине“ Александар Јовановић, члан Еко-акције из Сарајева Анес Подић.