Одржана оцјенска смотра паса свих раса

12.05.2019.

У Вишеграду је данас одржана оцјенска смотра паса свих раса у организацији Регионалног кинолошког удружења „Дрина“ и општине Вишеград.

Прво мјесто освојио је енглески кокер шпанијел, чији је власник Сара Павловић из Чачка.

Друго мјесто припало је раси алпски брак јазавичар, чији је власник Милован Кујунџић из Вишеграда, а треће ловачком псу словачки копов, чији је власник Марко Ивановић, такође из Вишеграда.

Предсједник Регионалног кинолошког удружења „Дрина“ Вишеград Томислав Павловић рекао је да су на смотри били присутни излагачи из Србије, два пса из Франкфурта, као и излагачи из Вишеграда.

„Наставићемо са овим активностима и у наредним годинама. Имамо значајну подршку општине Вишеград“, навео је Павловић и додао да овакве манифестације значе много за Вишеград.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да општина несебично помаже ово удружење и да га радује што је у односу на прошлу годину данас много већи број учесника и има много више паса.