Одржан стручни колегијум начелника

23.12.2016.

У кабинету начелника одржан је стручни колегијум, на којем су присуствовали начелници Одјељења општинске управе.

„Усаглашена је Одлука о наталитету, коју смо припемили заједно са Одјељењем за привреду општине Вишеград“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да је буџетом општине предвиђено 100.000 КМ, што је увећано за 17.000 КМ у односу на прошлу годину.

„У Одлуци су повећана средства за новорођено треће и свако наредно дијете, односно за треће рођено дијете родитељи добијају 800 КМ“, истакао је Ђуревић.

Ђуревић је рекао да се на колегијуму расправљало и о оспособљавању котловница у ужем дијелу града.

„Постоји потреба да се оспособе котловнице, које нису у функцији.Покушаћемо у наредној години да оспособимо гријање у стамбеним зградама, гдје постоје услови за њихово функционисање, у сарадњи са станарима стамбених јединица“, додао је Ђуревић.

Он је напоменуо да се говорило и о започетим пројектима и о начину за њихов завршетак, као и о обиласку започетих пројеката.