Одржан меморијални карате турнир у знак сјећања на Видоја Андрића

15.10.2018.

У Вишеграду је одржан меморијални карате турнир у знак сјећања на дугогодишњег такмичара и тренера вишеградског Карате клуба „Дрина“ Видоја Андрића.

На турниру, који је завршен синоћ, учествовало је 20 клубова из Србије, Републике Српске и Федерације БиХ са више од 250 такмичара у свим категоријама.

У укупном пласману прво мјесто освојио је Карате клуб „Специјал“ из Горажда, друго мјесто екипа „Рогатица“ из Рогатице, а треће мјесто Карате клуб „Љубишњи“ из Фоче.

За најуспјешнијег такмичара у мушкој категорији проглашен је Марко Даниловић са Пала, а у женској Миа Антић из Вишеграда.

Начелник Вишеграда Младен Ђуревић рекао је да посљедњих мјесеци у ову општину стижу медаље и изразио наду да ће спортисти наставити да нижу успјехе.

Он је нагласио да ће општина увијек подржавати спорт и настојати да обезбиједи спортистима још боље услове за тренирање.

Генерални спонзор Карате купа је општина Вишеград.