Одборници у петак о нацрту буџета за наредну годину

22.11.2023.

Одборници Скупштине општине /СО/ Вишеград разматраће у петак, 24. новембра, Нацрт буџета за наредну годину који је планиран у износу од 11.506.000 КМ.

Начелник Одјељења за финансије Милан Јакшић рекао је Срни да се на страни прихода највише средстава очекује од ПДВ-а од 5.070.000 КМ, а од концесионих накнада више од 3.200.000 КМ.

Према његовим ријечима, од пореза на лична примања очекује се око 532.000 КМ.

Јакшић је напоменуо да су буџетом предвиђена средства за реализацију инфраструктурних пројеката, од којих је издвојио санацију водоводне и канализационе мреже, који ће детаљније бити прецизирани по усвајању програма намјенских средстава.

Такође, за грантове је планирано више од 1.000.000 КМ, међу којима су планирана удружења из области борачко-инвалидске заштите, спортски клубови и друга удружења.

Он је додао да су предвиђена средства за социјалне потребе, у складу са Законом о социјалној заштити, као и за суфинансирање боравка дјеце у вртићу.

На дневном реду 22. редовне сједнице Скупштине општине предвиђене су 32 тачке.
Почетак сједнице заказан је за 10.00 часова.