Од вишеградске ћуприје кренула регата ка Старом Броду

06.09.2020.

Међународна регата од Вишеграда до Сремске Митровице кренула је данас од вишеградске ћуприје кањоном Дрине до Старог Брода.

У регати учествује око 15 учесника из Србије и љубитељи природе и воде из Вишеграда.

Предсједник клуба „Српски веслачи“ Дејан Јовановић рекао је Срни да су у Вишеграду на Дрини 21. пут као учесници међународне регате.

„Драго нам је јер смо успјели, без обзира на ситуацију са вирусом, да се окупимо и организујемо ову традиционалну регату. Овде су сви људи који воле Дрину, Вишеград, мост, ћуприју која је и светски симбол“, истакао је Јовановић.

Он је напоменуо да је крајњи циљ регате Сремска Митровица и да би требало да стигну до суботе, 12. септембра.

Учесник регате Дарко Андрић из Вишеграда рекао је да је ово још једна лијепа регата, коју ни вирус корона није могао зауставити, као што ни Дрину ништа не може зауставити.

„Мањи је број учесника, али је једнако задовољство уз све ове љепоте Дрине, Вишеграда, ћуприје и Андрићграда“, навео је Андрић.

Учесник регате Радивоје Филиповић из Пожеге рекао је да дуги низ година прати регату и да се заљубио у веслање.

„Пре две године извршена ми је трансплантација срца и вратио сам се опет на реку Дрину, што није препоручљиво, али ја не одустајем јер је осећај фантастичан, а Дрина је смисао живота“, истакао је Филиповић.

Организатор ове Међународне регате је Кајак клуб „Српски веслачи“ из београдског приградског насеља Бели Поток.