Од сутра хуманитарни број 1458 за изградњу конака на Горњој Лијесци

31.12.2020.

У Републици Српској у јануару ће бити активан хуманитарни број 1458 за изградњу конака манастира Светог Саве на Горњој Лијесци у Вишеграду.

Позивом на овај број донира се једна марка за завршетак радова на изградњи манастирског конака.

Ова хуманитарна акција организује се од 1. до 31. јануара под слоганом „Један позив, једна марка, један блок“, а покренула ју је група пријатеља овог манастира.

„Средства потребна за завршетак градње износе око 70.000 евра, а позиву пријатеља ове светиње одазвали су се бројни донатори и ктитори, предузећа и организације како из Републике Српске и Србије, тако и из дијаспоре“, рекао је један од покретача иницијативе поријеклом са ових простора Синиша Батинић.

Према његовим ријечима, идејно рјешење овог пројекта урадио је универзитетски професор из Београда Небојша Гачић, а архитектонско Вишеграђанин Предраг Благојевић.

Батинић је позвао све хумане људе да се одазову овој акцији, како би манастирски конак био што прије изграђен.

Манастир Светог Саве на Горњој Лијесци основан је 2008. године, као трећи манастир на подручју општине Вишеград, након манастира у Добруну и Вардишту.