Од општине додатних 30 пакета за прољетну сјетву

01.04.2020.

Општина Вишеград обезбиједиће потребна средства за 30 пакета пољопривредним произвођачима, како би сви који су се пријавили за прољећну сјетву добили пакете сјеменског материјала основних поврлтарских култура и ђубрива.

У општини Вишеград наводе да је Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске одобрило 80 пакета помоћи појединачне вриједности 252,5 КМ, а који су намијењени, између осталих, вишечланим породицама и примаоцима социјалне помоћи.

„Осим тих 80 породица, средства за додатних 30 пакета издвојићемо из буџета општине како би сви пријављени произвођачи имали могућност прољећне сјетве“, истакли су у општини Вишеград.

Бесплатни пакети помоћи пољопривредним произвођачима биће додијељени вишечланим породицама, самохраним родитељима, особама које су изгубиле посао, материјално необезбијеђеним домаћинствима, примаоцима социјалне помоћи, који немају редовна примања, а који имају на располагању пола дунума земљишта за садњу поврћа.