Обновљени уговори са корисницима станова у згради за социјално становање

23.04.2024.

У општини Вишеград данас су обновљени уговори са 40 корисника станова у згради за социјално становање у насељу Калате.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да корисници већ годину дана живе у тим становима, али по правилима ти уговори морају да се обнављају сваке године.

„У разговору са станарима интересовали смо се какви су услови становања у тим стамбеним јединицама и критике су углавном позитивне“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да је Влада Републике Српске учествовала у овом пројекту у сарадњи са општином Вишеград, а с обзиром на то да су испуњени сви услови, у скорије вријеме требало би да се крене са реализацијом још једног пројекта исте врсте.

Корисник стана Бојана Мотика, родом из Вогошће, каже да је раније живјела у алтернативном смјештају у Незуцима, те да коначно послије скоро 20 година има обезбијеђен кров над главом.

„Веома сам задовољна смјештајем. Обезбијеђени су сви неопходни услови за нормално становање“, рекла је Мотика.

Зграда са 40 станова у насељу Калате усељена је у априлу 2022. године, а ријеч је о становима који су изграђени према пројекту затварања колективних центара и алтернативног смјештаја путем обезбјеђивања јавних стамбених рјешења.