Обиљежен Дан Војске Републике Српске

12.05.2019.

Полагањем вијенаца на централни споменик браниоцима Републике Српске, у Вишеграду је данас обиљежен 12. мај – Дан Војске Републике Српске.

Предсједник Скупштине Борачке организације Вишеград Александар Савић рекао је да је Војска Републике Српске створила Српску за коју је животе дало више од 20.000 бораца.

„Дугујемо велику захвалност свим борцима. Надам се да ће дјеца знати да цијене оно што су они урадили и да ће Република Српска имати чврсте темеље да дуго постоји“, рекао је Савић.

Члан породице погинулог борца Ковиљка Мотика каже да су се данас окупили како би се поклонили жртавама који су учествовале у одбрани и стварању Републике Српске.

„Треба да се присјетимо бораца, јер су они уградили своје животе у стварање Републике Српске и не смијемо их заборавити. Не смијемо заборавити ни њихове породице, ни њихову дјецу, јер док постоји сјећање на њих, постојаће и Република Српска“, навела је Мотика.