Обиљежавање Недјеље борбе против туберкулозе

14.09.2020.

Општинска организација Црвени крст Вишеград спроводиће различите активности поводом Недјеље борбе против туберкулозе, која се обиљежава од данас до 21. септембра.

Секретар вишеградске Општинске организације Црвеног крста Славица Марковић рекла је да ће тим поводом љекари специјалисти одржати предавање ученицима Средње школе „Иво Андрић“ о томе како се лијечи туберкулоза.

Она је навела да ће флајере и маркице подијелити у Основној школи „Вук Караџић“ и Средњој школи „Иво Андрић“ како би ученици били информисани о настанку и лијечењу туберкулозе.

„Активисти Црвеног крста ће у току Недјеље борбе против туберкулозе обићи све обољеле од ове болести и уручити им хуманитарне пакете“, истакла је Марковићева.

Према подацима Свјетске здравствене организације, сваке године битку са туберкулозом изгуби око осам милиона људи.