Обиљежавање Недјеље борбе против туберкулозе

15.09.2018.

Општинска организација Црвени крст Вишеград ће различитим активностима обиљежити Недјељу борбе против туберкулозе, која се обиљежава од данас до 21. септембра.

Секретар вишеградске Општинске организације Црвеног крста Душко Самарџић рекао је да ће тим поводом љекари специјалисти одржати предавање ученицима Средње школе „Иво Андрић“ о томе како се лијечи туберкулоза.

„Активисти Црвеног крста ће у току Недјеље борбе против туберкулозе обићи све обољеле од ове болести и уручити им хуманитарне пакет, а волонтери ће продавати маркице. Сав приход ће бити усмјерен на помоћ обољелим од туберкулозе“, додао је Самарџић.

Он је истакао да је, захваљујући превентивним активностима у последње три године на подручју Републике Српске забиљежен благи тренд опадања ове заразне болести, те да је у Вишеграду у овој години откривено пет нових случајева обољелих од туберкулозе.

Према подацима Свјетске здравствене организације, сваке године битку са туберкулозом изгуби око осам милиона људи.