Обиљежавање Недјеље борбе против туберкулозе

13.09.2022.

Општинска организација Црвеног крста сутра ће организовати акцију бесплатног мјерења притиска и шећера у крви.

Секретар вишеградске Општинске организације Црвеног крста Славица Марковић рекла је Срни да ће акција трајати од 8.00 до 10.00 часова на платоу испред „ЦМ маркета“.

Марковићева је навела да ће истим поводом, поводом Недјеље борбе против туберкулозе, у Основној школи „Вук Караџић“ и Средњошколском центру „Иво Андрић“ у петак, 16. септембра, ученицима бити одржано предавање о значају превенције и правовременог лијечења туберкулозе и других болести дисајних органа.

Она је напоменула да ће се едукативни пропагандни материјал и маркице дистрибуисати у школе да би ученици били информисани о настанку и лијечењу туберкулозе.

Црвени крст Републике Српске сваке године од 14. до 21. септембра обиљежава Недјељу борбе против туберкулозе.

Циљ је да се у свим образовним установама младима укаже на значај познавања симптома туберкулозе и начина превенције и лијечења.