Новогодишња приредба у Дому за лица са инвалидитетом

27.12.2019.

У Дому за лица са инвалидитетом у Вишеграду, у којем борави 185 жена, данас је одржана новогодишња приредба.

Директор ове установе Зоран Васиљевић рекао је да сваке године у овом дому организују приредбу и да настоје да анимирају своје становнике, као и да стварају добре услове за смјештај и социјално-медицинску рехабилитацију.

„Сарађујемо са 50 центара за социјални рад, имамо добру сарадњу са свима. Свакодневно сарађујемо са болницом у Фочи, Домом здравља Вишеград, Психијатријском болницом Соколац“, истакао је Васиљевић.

Он је додао да су штићенице овог дома ангажоване кроз радионице, гдје се стварају услови за њихово оспособљавање.

Дипломирани педагог Јелена Марковић рекла је да је новогодишњи програм традиционалан у овој установи и да су се кориснице представиле хором, рецитацијама и плесом.

„Ове године посебну част имамо јер са истим програмом наступамо у Андрићграду. Захваљујем општини и начелнику, што су нам указали прилику да покажемо шта све можемо и знамо“, додала је Марковићева.

Новогодишњој приредби су, осим корисница и запослених, присуствовали и представници општине Вишеград.