Ново радно мјесто за 61 приправника

17.09.2020.

Кроз пројекте Завода за запошљавање Републике Српске, 30 лица са подручја општине Вишеград засноваће свој радни однос у јавним установама и предузећима, те општинској управи Вишеград.

Осим тога, општина Вишеград ће обезбиједити средства за додатних 14 радних мјеста са високом стручном спремом и за 17 са средњом школском спремом.

„Ради се о младим људима који први пут заснивају радни однос, а приправнички стаж одрадиће лица са завршеном средњом, вишом и високом школом“, истакли су у општини Вишеград.

Сва лица која буду примљена за одрађивање приправничког стажа, имаће плату за рад и стећи ће услов за полагање стручног испита.

Међу установама и предузећима која ће запослити младе су Општина Вишеград, Основна школа „Вук Караџић“, Средњошколски центар „Иво Андрић“, Туристичка организација Вишеград, „Хидроелектране на Дрини“, Дом здравља Вишеград, Дом културе Вишеград, Дирекција за изградњу и развој, „Андрићев конак“, Јавна спортска установа Дрина, Центар за социјални рад.