Нови инвестициони циклус у Андрићграду

29.08.2022.

Славни режисер Емир Кустурица рекао је да преузимање Андрићграда од Олимпијског центра „Јахорина“ представља прекретницу у функционисању овог туристичког комплекса у Вишеграду и најавио нови инвестициони циклус у оквиру којег ће прва ствар бити, на иницијативу челних људи Олимпијског центра, завршетак аква парка.

Оснивач и идејни творац Андрићграда је подсјетио да је до појаве ковида Андрићград пословао позитивно, док је претходне године биланс био у минусу, што је основни разлог да, како је рекао, посао преузме онај ко се разумије у менаџмент.

„Ми смо почели Андрићград у слози и онда је дошло оно до чега је дошло, а то је раздвајање које је било политичке природе. Хвала Богу, појавио се човјек који је успио да са новим инвестиционим замахом доведе до овога до чега долазимо данас. Ко је крив, ко није крив то остављамо историји“, истакао је Кустурица на конференцији за новинаре.

Он је истакао да су се неке ствари радиле исхитрено и „на брзину“, али да сам Андрићград представља „недостижну фасаду немогућности заједничког живота у БиХ“.

„Завршили смо и споменике који свједоче оно што у другим дијеловима БиХ не постоји, а то је суживот, који неко није хтио. Ко га није хтио, то је свеједно, обиљежили смо оно што је за мене важно, а то је да историја не умире и није дошао крај историје, него се она тек одмотава у свим смјеровима“, навео је Кустурица.

Кустурица је нагласио да се данас завршавају политичке подјеле, те најавио нови инвестициони циклус у Андрићграду.